Pimp je Paastafel!

Pimp je Paastafel!

Heb je ook zo’n zin in Pasen? Ik heb graag het hele gezin voor een paasbrunch over de vloer en ben alvast begonnen de kamer met planten gezellig aan te kleden. Mijn keuze is dit jaar gevallen op een aantal bijzondere planten.

Wat dacht je van de elegante Tijgerorchidee (Oncidium)? Een dansende prinses met heel veel speelse gele bloemen aan artistieke en lange stelen. Geef deze schoonheid een lichte plek en dompel haar één keer per week in lauwwarm water en ze bloeit ongelofelijk lang.

De Guzmania is een opvallende verschijning en als zusje van de ananasplant heel makkelijk in de omgang. Haar bontgekleurde schutbladeren groeien uit een trechter waarin je elke week een beetje water giet. Bij deze Braziliaanse exoot heb je de keuze uit een enorm aantal super vrolijke of rustige ingetogen kleuren. Voor elke gedekte tafel is er dus een passende Guzmania.

Naast het versgebakken brood geuren straks ook twee lievelingsplanten van mij in de kamer. De gele vlinderachtige bloemen van de kamerbrem ( Cytisus ) geuren heerlijk naar de lente. Maar let op! Het is een “slurper”! Heeft dus regelmatig water nodig. En al jaren ben ik gek op Jasmijn. Ik haal de plant een paar dagen voor Pasen in huis, dan zijn de bloemen geopend en geuren lekker maar zeker niet opdringerig met de feestdagen.  Voorzichtig knip altijd voorzichtig het “klimrek” uit de plant en maak mijn eigen “hangjasmijn”.  Leuk toch?

Dit jaar decoreer ik de eettafel uitbundig met ingepakte hyacintenbollen, vrolijke snijbloemen in verschillende vaasjes, kleurrijke kaarsen en simpele eierschalen op een onbewerkte plank. Zo eenvoudig om te maken, maar zo leuk om te doen. Zullen we dan met elkaar via de sociale media onze tafels “delen” en bij elkaar “aanschuiven”? Hoe gezellig is dat!

Gezellige Pasen!

Tags:

Kijk ook eens naar de volgende berichten:

Anthurium Karma Happy – kleur die je kamer laat stralen

De Anthurium andreanum Karma Happy is zo’n plant waar je meteen vrolijk van wordt. Haar grote, glanzende schutbladen lijken wel porselein, en de intense kleuren geven elke hoek van je woonkamer direct meer pit. Zet haar ergens neer en je merkt het meteen: dit is een plant die graag gezien wil worden, en dat lukt haar moeiteloos.

Van tropische bossen naar jouw interieur

Oorspronkelijk groeit deze soort hoog in de bomen van de regenwou...

Lees meer...
Goudpalm: de luchtverfrisser die gewoon in je woonkamer past

Op zoek naar een plant die niet alleen leuk staat, maar ook nog iets nuttigs doet? Dan is de goudpalm echt jouw match. Deze groene beauty zuivert de lucht in huis van allerlei ongewenste stoffen – denk aan spul dat vrijkomt uit tapijt, schoonmaakmiddelen of luchtverfrissers. Extra fijn voor je gezondheid dus. Er zijn meer planten met dit talent, zoals de sanseveria, scindapsus en gerbera, maar vandaag zetten we de spotlights op de goudpalm.

...

Lees meer...
Hyacint – Geurige voorbode van de lente

De hyacint is zo’n plant waar je meteen vrolijk van wordt. Met haar dichte toef geurende bloemetjes in frisse lentekleuren tovert ze in één klap sfeer in huis. Of ze nu op tafel staat in een pot, in een schaal of buiten in de tuin: die heerlijke geur en vrolijke uitstraling maken van elke plek een klein stukje lente.

Van verre landen naar Hollandse trots

Oorspronkelijk komt de hyacint uit het oosten van het Middellandse Zeegebied, me...

Lees meer...