Pimp je Paastafel!

Pimp je Paastafel!

Heb je ook zo’n zin in Pasen? Ik heb graag het hele gezin voor een paasbrunch over de vloer en ben alvast begonnen de kamer met planten gezellig aan te kleden. Mijn keuze is dit jaar gevallen op een aantal bijzondere planten.

Wat dacht je van de elegante Tijgerorchidee (Oncidium)? Een dansende prinses met heel veel speelse gele bloemen aan artistieke en lange stelen. Geef deze schoonheid een lichte plek en dompel haar één keer per week in lauwwarm water en ze bloeit ongelofelijk lang.

De Guzmania is een opvallende verschijning en als zusje van de ananasplant heel makkelijk in de omgang. Haar bontgekleurde schutbladeren groeien uit een trechter waarin je elke week een beetje water giet. Bij deze Braziliaanse exoot heb je de keuze uit een enorm aantal super vrolijke of rustige ingetogen kleuren. Voor elke gedekte tafel is er dus een passende Guzmania.

Naast het versgebakken brood geuren straks ook twee lievelingsplanten van mij in de kamer. De gele vlinderachtige bloemen van de kamerbrem ( Cytisus ) geuren heerlijk naar de lente. Maar let op! Het is een “slurper”! Heeft dus regelmatig water nodig. En al jaren ben ik gek op Jasmijn. Ik haal de plant een paar dagen voor Pasen in huis, dan zijn de bloemen geopend en geuren lekker maar zeker niet opdringerig met de feestdagen.  Voorzichtig knip altijd voorzichtig het “klimrek” uit de plant en maak mijn eigen “hangjasmijn”.  Leuk toch?

Dit jaar decoreer ik de eettafel uitbundig met ingepakte hyacintenbollen, vrolijke snijbloemen in verschillende vaasjes, kleurrijke kaarsen en simpele eierschalen op een onbewerkte plank. Zo eenvoudig om te maken, maar zo leuk om te doen. Zullen we dan met elkaar via de sociale media onze tafels “delen” en bij elkaar “aanschuiven”? Hoe gezellig is dat!

Gezellige Pasen!

Tags:

Kijk ook eens naar de volgende berichten:

Gatenplant - groots en bijzonder blad

De Monstera is echt zo’n plant die meteen de aandacht trekt. Met z’n grote, glanzende bladeren vol speelse gaten geeft hij je interieur een flinke dosis junglegevoel. En als hij luchtwortels laat zien? Dan wordt het helemaal een groene eyecatcher. Niet gek dus dat hij z’n weg heeft gevonden naar modecollecties en kunstgaleries. Maar hij is niet alleen mooi om naar te kijken. De Monstera werkt ook als natuurlijke
luchtverfrisser én als groene roomdivide...

Lees meer...
Koraalcactus – luchtige jungle vibes in huis

De koraalcactus (Rhipsalis cassutha ‘Oasis’) is een beetje gek, een beetje wild – en juist daarom zó leuk. Met haar warrige, koraalachtige stengels ziet ze eruit alsof ze recht uit een tropisch aquarium komt gewandeld. Maar vergis je niet: dit is een cactus die je geen stekels oplevert, maar wel bakken met sfeer én karakter. Ideaal voor wie iets unieks zoekt dat nét even anders is dan de standaard kamerplant.

Van boomtak tot bloempot

...

Lees meer...
Spathiphyllum ‘Sweet Lauretta’: fris, vriendelijk en altijd stijlvol

De Spathiphyllum ‘Sweet Lauretta’ is zo’n plant die overal meteen sfeer brengt. Haar diepe, glanzende bladeren en die elegante, witte “lepels” op hoge steeltjes zorgen voor een rustige, bijna luxe uitstraling. En het leukste? Ze bloeit rijk, zuivert de lucht én vraagt verrassend weinig aandacht.

Een vleugje regenwoud in huis

In het wild groeit deze plant onder het dichte bladerdek van tropische regenwouden. Daar vangt ze gefilterd li...

Lees meer...