Vier de vlinder!



Als de vlinder zich prettig voelt in je tuin, dan volgen bijen en vogels vanzelf. De vlinder houdt van zonnige, windstille plekjes, van rupsjes en van bloeiende planten als lavendel en vlinderstruik. En ’s winters? Dan schuilt hij graag in uitgebloeide planten. Voeg nog wat bessen en zaden toe aan je tuin, en in het najaar is het ook fijn vogels spotten!


Vlinders en andere insecten zijn niet alleen heel leuk om naar te kijken. Ze spelen ook een belangrijke rol in de natuur. Ze zorgen voor de bestuiving van bloemen, groente en fruit. Dus dat zijn al twee goede redenen om deze welkome tuingasten een fijn onderkomen te bieden. Dus hup naar ons tuincentrum voor een vlinderkast en/of insectenhotel als je ook in eigen tuin wilt genieten van appeltjes van eigen tuin.

Bijna iedereen vindt vlinders schitterend en heel bijzonder. Hun fladderende vlucht heeft iets onbeholpens en aandoenlijks. Toch vliegen ze uiterst efficiënt. Een vlinder verbruikt vliegend veel minder energie dan een bij of wesp. Ze hebben ook niet dat irritante van vliegen, muggen of kevers. Het is geweldig als er een op je arm neerstrijkt en zijn stralende vleugels van dichtbij laat bewonderen. Vlinders zijn fantastisch!



Naast een fijne plek om te schuilen bij koud en nat weer, maak je vlinders en andere insecten blij met planten waar ze dol op zijn. We hebben hier een fijne selectie gemaakt met o.a.: lavendel, ijzerhard, vlinderstuik, liatris en vlinderhortensia. Koop deze planten en plant ze in je tuin. Heb je nog een klein stukje grond over? Zaai dan eens een speciaal vlinderbloemenmengsel. En wil je je vlinders eens extra blij maken? Koop dan een flesje vlindernectar en geniet van een vlinderbuffet in je tuin.
 

De vlinderplant top-10

  1. Vlinderstruik (Buddleja davidii)
  2. IJzerhard (Verbena bonariensis)
  3. Wilde marjolein (Origanum vulgare)
  4. Beemdkroon (Knautia arvensis)
  5. Damastbloem (Hesperis matronalis)
  6. Hemelsleutel (Sedum spectabile)
  7. Herfstaster (Aster novi-belgii)
  8. Koninginnenkruid (Eupatorium purpureum)
  9. Rode zonnehoed (Echinacea purpurea)
  10. Bergamot (Monarda fistulosa)


Of plant deze soorten en de vlinders komen zeker!

Vaste planten: Aconitum, Allium, Anchusa, Arabis, Asclepias, Aster, Astrantia, Aubrieta, Bergenia, Calamintha, Centaurea, Centranthus, Doronicum, Echinops, Echinacea, Erigeron, Eryngium, Eupatorium, Gaillardia, Helenium, Helianthus, Heliopsis, Hesperis, Inula, Knautia, Lamium, Lavandula, Liatris, Ligularia, Limonium, Lupinus, Lythrum, Monarda, Nepeta, Origanum, Phlox, Prunella, Pulmonaria, Rudbeckia, Salvia, Scutellaria, Sedum, Solidago, Stachys, Teucrium, Thymus, Verbena.

Heesters (struiken): Buddleja davidii, Calluna, Hebe, Hedera helix ‘Arborescens’, Ligustrum, Pyracantha, Syringa, Rubus. 

 

Tags:

Kijk ook eens naar de volgende berichten:

Salvia microphylla ‘Hot Lips’: Twee kleuren, eindeloos veel charme

Ben je op zoek naar een plant die maandenlang kleur brengt in je tuin of op je terras? Maak kennis met de Salvia microphylla ‘Hot Lips’ – een rijkbloeiende salvia die haar naam dankt aan haar opvallende rood-witte bloemen. De kleine bloemen lijken wel met rode lippen te zijn aangestipt en verschijnen de hele zomer door, vaak tot aan de eerste vorst. En het leuke is: de verhouding tussen rood en wit kan gedurende het seizoen veranderen. Zo ziet ‘Hot Lips’ er...

Lees meer...
Vlinderstruik, klein van stuk en groots in bloei

De vlinderstruik is zo’n plant waar je tuin meteen vrolijker van wordt. En met Buddleja davidii ‘Little Rockstars’ krijg je al die bloemenpracht in een lekker compact formaat. De
kleurrijke bloempluimen trekken volop vlinders, bijen en andere bestuivers aan. Ideaal dus als je niet alleen zelf wilt genieten, maar ook wat extra leven in de tuin wilt halen.

Van verre streken naar jouw tuin

De Buddleja davidii vindt zijn oorsprong...

Lees meer...
Hibiscus moscheutos ‘Extreme’: Tropische bloemen met een groots karakter

De Hibiscus moscheutos ‘Extreme’ is niet bepaald een bescheiden plant. Met haar gigantische bloemen, weelderige groei en tropische uitstraling trekt ze meteen alle aandacht in de tuin. Eén bloem kan makkelijk zo groot worden als een dinerbord en juist dat maakt haar zo bijzonder. Ze oogt exotisch en indrukwekkend, maar verrassend genoeg voelt ze zich ook prima thuis in de Nederlandse tuin.

Van moerasplant tot zomerster

De Hibiscus mo...

Lees meer...